Svetska zdravstvena organizacija je 2019. godine prepoznala stres na poslu kao bolest koja nastaje usled prevelikog pritiska na radnom mestu. Fenomen “sagorevanja” (tzv. burnout) česta je posledica prekovremenog i preintezivnog rada, nedostatka odmora, kao i narušene ravnoteže između privatnog i poslovnog života.
Statistički podaci ukazuju da smo pod stresom čak 40 posto manje produktivni i manje posvećeni zadatku na kom radimo.
Zaposleni koji su se preforsirali na poslu i “sagoreli” su skloniji aktivnom traženju drugih poslovnih prilika.
Poslovni odnosi čine važan deo našeg društvenog života. Kada pojedinci rade na razvijanju komunikacijskih veština, asertivnosti i tolerancije - saradnja u timu postaje uspešnija i celokupno radno okruženje zdravije.
Definisanje profesionalnih ciljeva i puta koji vodi do njihove realizacije može pomoći zaposlenima da se osećaju zadovoljnije na poslu.
Psihoterapija može olakšati povratak na posao i uspostavljanje novih poslovnih rutina za zaposlene koji su duže vreme bili na odsustvu.
Grupna terapija se organizuje za do 5 ljudi i omogućava timovima da u sigurnom okruženju i uz pomoć stručnog lica razgovaraju o zajedničkim problemima kako bi se uspešno suočili sa svakodnevnim poslovnim izazovima.